İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi'nde Şenlik Var

  İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ’NDE ŞENLİK VAR


 İzmir’in en genç devlet üniversitesi  “İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi” bahar şenliği etkinliklerinin üçüncüsü gerçekleştirdi. Başarılı bir eğitim döneminin ardından 2013-2014 akademik yılını geride bırakan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ailesi 3. Bahar Şenliği ile yorgunluk attı.


Üçüncü akademik yılını geride bırakan İzmir’in genç ve dinamik üniversitesi İzmir Kâtip Çelebi; öğrencileri, akademisyenleri ve çalışanları ile bahar şenliğinde bir araya geldi. Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen Çiğli Merkez Yerleşkesi’ndeki şenliklerde;  Rektör Prof. Dr. Galip Akhan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tancan Uysal, Prof.Dr. İbrahim Attila Acar, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Salih Okur, Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cengiz Demir, Orman Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nihat Sami Çetin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sedat Akar, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yard.Doç.Dr.Aşkın Haluk Yıldırım, Genel Sekreter Yardımcısı SKS Daire Başkan V.Nihat Sabuncular, fakültelerden gelen akademisyenler, Daire Başkanları, İdari personel, öğrencilerin bu coşkusuna ortak oldu.


Rektör Prof.Dr. Akhan’a uluslararası öğrencilerden yoğun ilgi


Öğrenci toplulukları tarafından hazırlanan çeşitli standlar şenliklere renk kattı. Standları dolaşarak öğrencilerin çalışmalarıyla tek tek ilgilenen Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, uluslararası öğrencilerin yer aldığı stantta; uluslararası barışın en güzel örneği olan dünyanın dört yanından gelen İKÇÜ’lü öğrencilerle sohbet etti. Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, öğrencilerle bol bol anı fotoğrafı çektirdi.


Etkinlikler göz doldurdu


3.Bahar Şenliği’nde sahne alan müzik toplulukları tarafından oluşturulan gruplar,  mini konserlerle şenliğe renk kattı. Yabancı Diller Topluluğu’nun Karaoke yarışmalarına öğrenciler yoğun ilgi gösterirken; İKÇÜ Halk Dansları ve Salon Dansları Topluluklarının sergilediği birbirinden güzel dans ve halk oyunları gösterileri büyük alkış aldı.


Spor Müsabakaları Ödül Töreni


Şenlikler kapsamında oynanan Futsal, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol karşılaşmalarında başarı gösterenler için kupa töreni düzenlendi.


Masa Tenisinde birinci Makine Mühendisliğinden Onat Tunç, ikinci Su Ürünleri Fakültesinden Sinan Güner, üçüncü olarak Su Ürünleri Fakültesinden Soner Meşrefoğlu ödül aldı. Tenis Müsabakalarında ise birinci Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden Prof.Dr.Üzeyir Ok, ikinci Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Tancan Uysal ödül aldı.


Futsal Müsabakalarında da birinci ve ikinci Hazırlık Takımı olurken; Bayan Voleybol müsabakalarında birinci Yabancı Diller Yüksekokulu oldu. İkinci SKS Daire Başkanlığının takımı, üçüncülükte de Su Ürünleri Fakültesi kupayı kaldırdı.


Futsal Personel Grubunda ise birinciliği SKS Daire Başkanlığı, ikinciliği İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, üçüncülük kupasını da Güvenlik Birimi Takımı oyuncuları kazandı.


Velespit Topluluğu Sasalı’ya pedal çevirdi


 3. Bahar Şenlikleri Kapsamında toplam 38 kişiden oluşan Velespit Topluluğu, şenlik kapsamında Sasalı’da bisiklet turu düzenledi. İlki gerçekleştirilen tur sonunda topluluk üyeleri spor dolu dakikalarını düzenledikleri eğlenceli piknikle sonlandırdı.


 Uluslararası Yemek Festivalinde lezzetler yarıştı


 İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından düzenlenen 1. Geleneksel Uluslararası Yemek Festivali Yemek Yarışması’nda Ulusal ve Uluslararası mutfaklardan 33 lezzetli yemek damaklara hitap etti.


Ulusal mutfaklardan yemeklerimiz: İç Baklalı Enginar, Mücver, Kara Lahana Sarması, Çerkez Tavuğu, Maklube, Körili Tavuk, Karidesli Enginar, Kuru Patlıcan ve Biber Dolması, Makarna Salatası, Enginarlı Bezelye, Enginar Dolması ve Sarma, İç Pilav, Mercimek Köftesi, Tavuklu Pilav, Çeşnili Tavuk, Baharatlı Tavuk, Perde Pilavı, Zeytinyağlı Sarma, Kremalı Mantarlı Tavuk, İçli Köfte, Zeytinyağlı Sebzeli Enginarlı Pilav, Haşhaş Tatlısı, Beyaz Çikolata Parçacıklı Kakaolu Kek, Havuçlu Tarçınlı Elmalı Kek.


Uluslararası mutfaklardan yemeklerimiz: Suriye Mutfağı’ndan “Tabule, Frike, Sukse Tatlı”, İran Mutfağı’ndan “Safranlı Mercimekli Pilav, Dondurmalı Meyve Jölesi”, Türmenistan Mutfağı’ndan “Türkmen Pilavı”, Tacikistan Mutfağı’ndan “Tacik Mantısı”, Çek Cumhuriyeti Mutfağı’ndan “Bramboraky, Strawberry Pancake” jüri üyelerini seçim yaparken oldukça zorladı.


Jüri Üyeleri; Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Demir, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Atilla Akbaba, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Melike Sakin Yılmazer, İzmir Aşçılar Derneği Temsilcisi Serkan Tütüncü, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Daire Başkanı Vekili Nihat Sabuncular, Yemek firmaları temsilcileri ve sponsor firma sahipleri birbirinden lezzetli yemekler için oy kullandı. Yarışmada “Perde Pilavı” ile Yrd. Doç. Dr. Zehra Nuray Nişancı birincilik ödülüne layık görüldü. “Maklube” ile Yapı İşleri Daire Başkanlığı adına İsmet Ayvalık ikincilik ödülü sahibi olurken; “Körili Tavuk” ile Yrd. Doç. Dr. Dilek Ongan üçüncü oldu.


 Şehir Şiirleri ve Şarkıları gönül coğrafyamıza hitap etti


İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Şiir Topluluğu ve Müzik Topluluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Şehir Şiirleri ve Şarkıları” etkinliğinde İstanbul’dan, Erzurum’a, Urfa’ya, Kütahya’dan Selanik’e kadar birçok şehre kültürel ve sanatsal yolculuk yapıldı.


Şiir Topluluğundan Muhammet Aslan, Ali Caner Aydın, Gülhanım Biçici, Adnan Arda Dağalp, Mahmut Şengül, Müge Şimşek, Emine Topbaş Ve Umut Uçar; Müzik Topluluğundan Seray Akman, Serkan Bayır, Revşan Durdu, Sevim Güçlü, Halime İzci, Hacer Şaylan, Damla Varol, Ezgi Şahin, Seda Şimşek, Büşra Tekin, Türk Sanat Müziği Topluluğu Şefi Ahmet Rasim Sabuncuoğlu,  Türk Halk Müziği Topluluğu Şefi Murat Atmaca, Topluluk Danışmanı Öğr.Görev Mücahit Yalçın Öztüfekçi ile Şiir Topluluğu Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Sayın Ünal Şenel’in hazırladığı müzik ve şiir dinletisi izleyenlerden tam not aldı.


Grupal Enfeksiyon ve Grup VIP’e gençlerden yoğun ilgi


Şenlik kapsamında sahne alan Grupal Enfeksiyon ve Grup VIP performanslarıyla göz doldururdu. Seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılar İKÇÜ ailesinin büyük beğenisini kazandı. Konser sonunda  İKÇÜ ailesine seslenen Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tancan Uysal, daha nice güzel şenlik etkinliklerinde bir arada olma, birlikte kutlama  temennisinde bulundu.


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön