İKÇÜ'de "Beyaz Önlük" Heyecanı...

Vali Toprak hekimlerin ‘beyaz’ heyecanına ortak oldu.


İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi “Beyaz Önlük Giydirme” töreni, fakültenin 75 genç Diş Hekimi adayı ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın da katıldığı törende, Türkiye’de yüzde yüz İngilizce eğitim veren tek Diş Hekimliği Fakültesi’nin şanslı öğrencileri, mesleklerinin en önemli simgesi “beyaz önlüklerini” hocalarının elinden giyerken; mutluluklarını da aileleriyle birlikte paylaştı.


Kimler katıldı?


Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet İrfan Karadede’nin ev sahipliğinde düzenlenen töreni, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği, Rektör Prof. Dr. Galip Akhan, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kocabaş, Prof. Dr. Turan Gökçe, Prof. Dr. Saffet Köse, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Attila Acar, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Sami Çetin, Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Adem Tekinay, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Demir, Eczacılık Fakültesi Dekan V.  Prof. Dr. Tijen Kaya Temiz, Rektör Danışmanları Yrd. Doç. Dr. Murat Esen, Doç. Dr. Fikri Salman, Taha Aksoy, Öğr. Gör. Nurettin Memur,  Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Sütçü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Özer Küpeli, İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Ali RızaAlpöz,  Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necdet Erdilek, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Vehbi Tuncer,  İzmir Eğitim Diş Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Sinan Evcil ve çok sayıda konuk akademisyen izledi.


“İKÇÜ’nün kente katkısı büyük”


İki kızının da “beyaz gömlekli” olduğunu söyleyen Vali Toprak, üretimin gücünün bilgiden, bilginin yolunun da mutlaka üniversitelerden geçtiğini söyleyerek, bu konuda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin kente büyük katkı sağladığını ifade etti. Vali Toprak, törende büyük heyecan yaşayan öğrenci ve aileleri de tebrik etti.


“Bilginin yanında hayatı da öğretiyoruz”


Hayat devam ettiği sürece eğitimin de süreklilik göstereceğini söyleyen İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan ise önceliklerinin gençlerin mutluluğunu olduğunu dile getirdi. Üniversitelerinde eğitim gören gençlere bilginin yanı sıra hayatı da öğrettiklerini söyleyen Prof. Dr. Akhan, gururlu olduğunu çünkü İzmir’in her yanından Diş Hekimliği Fakültesi ile ilgili övgü dolu sözlerin kendisine geldiğini ifade etti.


“Öğrenci dostu fakülte”


Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet İrfan Karadede ise 2015 bahar yarıyılından itibaren fakültelerinde verilen eğitimin daha kaliteli ve verimli olması için bazı değişikliklere gidildiğini belirtti. Öğrencilerini birer evlat, birer kardeş ve birer arkadaş olarak gördüklerini belirten Prof. Dr. Karadede, her türlü sorun anında kapılarının sonuna kadar açık olduğunu kaydetti. Fakülte olarak Öğrenci dostu değişikliklere gidildiğini de belirten Prof. Dr. Karadede, “İlk iş olarak öğrenci ve öğretim üyeleriyle ortak akıl oluşturarak fakülte öğretim planı, Lisans Eğitim Öğretim sınav Yönergesi ve Akademik Takvimde “öğrenci dostu” revizyonlara yöneldik. Öğretim planımızda fakülte öğrenci ve öğretim üyelerimizin fikirlerini alarak programa yeni dersler ekledik” diye konuştu.


“Ben değil biz”


Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Dallı ise fakülte olarak anlayış ve bakış açılarının “ben” değil, “biz” kavramı olduğunu vurguladı. Doç. Dr. Dallı,


çağdaş ve düşünen hekim profili yetiştirme anlayışının bilinciyle; yalnızca Türkiye değil dünyanın dört bir yanına sizler gibi asil çiçekleri sunmayı en kutsal vazifemiz biliyoruz” dedi.


İKÇÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Öğretim Gör. Mücahit Yalçın Öztüfekçi tarafından icra edilen müzik dinletisi ilgiyle takip edilirken; Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Dallı’nın yazdığı ve ilk kez seslendirilen ‘Çelebi Hekim Marşı’ büyük beğeni kazandı.


Beyaz önlüklerini İzmir Protokolü’nün ve hocalarının elinden giyen gençler törende; mesleklerini icra ederken ırk, din, dil, renk ayrımı yapmayacaklarının sözünü de, Fakülte Andı ile verdi.


 


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön